Czy bóle i wykręcenia kostek mogą być spowodowane jakąś nietypową budową układu kostno-stawowego?

Witam, od 2 lat trenuję karate. Jednak z takim typem ćwiczeń wiąże się sporo problemów zdrowotnych. Od długiego czasu notorycznie wykręcają mi się kostki, nawet przy chodzeniu po równej nawierzchni. Tak samo przy skakaniu na jednej nodze, przy zmianie na drugą odczuwam ból w stopie, na której mam się właśnie odbijać. Stąd pytanie czy bóle i wykręcenia kostek mogą być spowodowane jakąś nietypową budową układu kostno-stawowego?

Witam serdecznie
Przyczyn może być wiele, możliwe że skręcenia spowodowane są zbyt dużym przeciążeniem stawów skokowych, i braku możliwości dla ich "regeneracji"
Proponuję konsultacje z lekarzem ortopedą, który przeprowadzi wywiad i pokieruje na dalsze badanie jeśli będą niezbędne.