Czy bóle kręgosłupa to skutek przejściowego wirusa?

Witam. Mój mąż od około miesiąca cierpi na bóle kręgosłupa, czuje się osłabiony, nie ma na nic siły, zdarza się, że ma mroczki przed oczami i jest mu słabo. Pracuje 8 godzin dziennie przy komputerze, do tego w domu spędza dużo czasu w podobnej pozycji. Stara się ograniczac siedzenie, robi masaże na specjalnym fotelu do masażu ale nic się nie poprawia, a nawet czuje się gorzej, jest mu częściej słabo. Lekarz rodzinny uznał że to przejściowy wirus. Jakie badania powinnismy wykonać?

Witam serdecznie,

Na podstawie Pani opisu, ciężko cokolwiek powiedzieć. Bóle kręgosłupa faktycznie mogą występować w przebiegu infekcji wirusowych czy bakteryjnych, niemniej jednak konieczna jest diagnostyka Pani męża aby znaleźć ich przyczynę. Pierwszym adresem jest lekarz rodzinny. Jeśli nie lekarz rodzinny to dobry internista. Niemniej jeśli mąż czuje się źle to koniecznie należy jak najszybciej zgłosić się na konsultację lekarską.

Pozdrawiam.