Czy bóle podbrzusza i krzyża świadczą o problemach z płodem?

Witam!

Jestem w 15 t.c. Od tygodnia mam bóle podbrzusza i krzyża, momentami ból promieniuje do ud. Dodam, że w 12 t.c. wykryto NT 6 mm, za tydzień mam amniopunkcję. Czy bóle, które odczuwam, świadczą o tym, że z dzieckiem dzieje się coś nie tak?

Witaminy w ciąży

Witam!

Proponuję udać się do lekarza. Dolegliwości, które Pani zgłasza należy różnicować między bólami spowodowanymi zmianami w obrębie kręgosłupa lędźwiowo-krzyżowego, mogą to być także objawy kolki nerkowej - związanej z obecnością kamieni nerkowych/piasku na nerkach. Warto skontrolować także stan ciąży. Należy doprecyzować wywiad - czy oprócz dolegliwości bólowych występują dodatkowo inne objawy - krwawienie, temperatura, problemy z oddawaniem moczu, czy ból nasila się przy poruszaniu. Ważne jest także, czy leczy się Pani/leczyła się Pani na jakieś choroby przewlekłe i czy kiedykolwiek wcześniej występowały podobne dolegliwości.

Pozdrawiam serdecznie!