Czy bóle podbrzusza w pierwszych tygodniach ciąży są normalne?

Witam!
Jestem w piątym tygodniu ciąży i mam codzienne intensywne bóle podbrzusza. Czasami z bólu nie mogę wytrzymać. Ból jest podobny do bólów menstruacyjnych. Lekarz u którego byłam i pytałam i o te bóle mówił, że to normalne, ale ja dalej mam wątpliwości.

Czy może mieć na to wpływ to, że jestem młoda? Mam 19 lat, a lekarz okazał się jednym z gorszych w mojej miejscowości.
Proszę o szybką odpowiedź.

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!
Tego typu bóle są w pierwszych tygodniach ciąży jak najbardziej normalne, niezależnie od wieku ciężarnej. Wynikają z powiększania się macicy, przekrwienia i rozciągania jej przez rozwijającą się ciążę. Może Pani zastosować lek rozkurczowy (niestety nie mogę tutaj podać nazwy odpowiedniego preparatu). Dopóki bólowi nie towarzyszy krwawienie z dróg rodnych, może Pani więc być spokojna o przebieg ciąży. Jeśli pojawi się krwawienie, proszę zgłosić się do lekarza.
Pozdrawiam serdecznie!