Czy bóle stawów biodrowych to przeterminowanie?

Witam. Mam 40 lat i przepuklinę kręgosłupa. Dodatkowo siedząca praca (kierowca) i kilka kg nadwagii. Postanowiłem się poruszać. Pod koniec zeszłego roku biegałem, a od stycznia regularnie rozciągam się a każdy trening jest poprzedzony rozgrzewką (rower stacjonarny 30-40 min, 3-4x w tygodniu). 20 lat temu trenowałem karate przez kilka lat i od września chcę do tego wrócić. Od dłuższego czasu bolą mnie stawy biodrowe. Pod koniec dnia nie mogę podnieść nogi powyżej pasa. Czy to przetrenowanie ?

Trudno mi określić bez bezpośredniego badania. Jeśli ból związany jest z ruchem w zakresie bioder może mieć związek raczej z patologią w zakresie kręgosłupa niż przetrenowaniem (można oczywiście zrobić sobie odpoczynek w treningach i stwierdzić czy ból w tym czasie ustępuje czy też nie). Oczywiście dobrze by było jeszcze określić stan stawów biodrowych wykonując badanie RTG. Najlepiej w tej sprawie skonsultować się bezpośrednio z ortopedą, który po bezpośrednim badaniu określi dalszy sposób postępowania.