Czy bóle zębów może powodować szyna relaksacyjna?

Dzień dobry, cierpię na bruksizm i wiążące się z nim nawracające zapalenie stawów skroniowo-żuchwowych. W nocy i w razie potrzeby w ciągu dnia noszę szynę relaksacyjną, ostatnio po jej ściągnięciu i później bolą mnie jednak dolne zęby. Szczególnie 6 i 7 źle reagują potem na nagryzanie. Nie bolą samoistnie. Czy może mieć to związek z szyną czy raczej jest od niej niezależne? Czekam na wizytę u swojego stomatologa, ale ból mocno mnie niepokoi.

Lek. Tomasz Budlewski

Bez badania lekarskiego ciężko jest coś więcej powiedzieć. Proszę koniecznie udać się do lekarza stomatologa