Czy bolesne wzwody nocne są groźne dla zdrowia?

Pisałem już o kłopotach z polucjami i masturbacją, zapytam jeszcze o nocne wzwody. Gdy wstaję wcześnie rano, to zawsze mam erekcję - dopiero po jej ustąpieniu mogę oddać mocz. Ale to jest chyba normalne. Niepokoi mnie coś innego. Niekiedy budzę się w środku nocy z bardzo silnym wzwodem. Nie myślę wtedy o masturbacji, bo jest podniesiony tak, że aż boli. Jakby trzeszczał w szwach. Ten stan trwa nawet i pół godziny. W czasie dnia to się nie zdarza, tylko od czasu do czasu w nocy. Czym są spowodowane te bolesne wzwody? Czy są groźne dla mojego zdrowia?
MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

Problem z oddaniem moczu w trakcie erekcji jest zjawiskiem fizjologicznym i nie wymaga kontroli lekarskiej. Niepokojące są jednak bolesne wzwody, które wymagają bezwzględnej diagnostyki. W pierwszej kolejności należy wykluczyć przyczynę krążeniową, która najprawdopobniej jest przyczyną nieprawidłowego ukrwienia prącia.

W obecnej sytuacji powinien Pan zgłosić się do urologa, który obejrzy prącie i zleci badania diagnostyczne, w tym badanie USG prącia.

Opisywane dolegliwości najprawdopodobniej nie stanowią zagrożenia dla Pana zdrowia. Mogą one być jednak przyczyną włóknienia ciał jamistych prącia i w konsekwencji prowadzić do zaburzeń wzwodu.

Pozdrawiam.