Czy bolesność piersi może być jednym z pierwszych objawów ciąży?

Witam!
Mam 18 lat i od dwóch tygodni odczuwam dużą bolesność piersi, szczególnie brodawek sutkowych. Ból pojawia się, nasila i znika, dając mi kilka dni ulgi. Jest to ból o zmieniającym się charakterze: raz brodawki swędzą, raz pieką, kłują, czasem tępo bolą, promieniując na całe piersi i ich otoczenie. Są znacznie bardziej wrażliwe na dotyk czy temperaturę.
Dodatkowo odczuwam dolegliwości trawienne (lekkie nudności, zaparcia na zmianę z biegunką, dużą bolesność brzucha). Czy mogę być w ciąży? Nie współżyłam z partnerem, jednak mogło dojść do przeniesienia płynu preejakulacyjnego podczas pieszczot do pochwy. Od czasu tej sytuacji minęły dwa miesiące, podczas których miałam dwie regularne miesiączki.

Witam serdecznie,

w Pani przypadku prawdopodobieństwo ciąży jest znikome. Wynika to z faktu, że miała Pani dwie miesiączki i dotąd nie było żadnych objawów ciąży.

Być może w tym cyklu ma Pani większą wrażliwości piersi. Wynika to ze zmian hormonalnych podczas cyklu.

Natomiast dolegliwości bólowe brzucha, nudności, zaburzenia oddawania stolca mogą świadczyć o schorzeniach przewodu pokarmowego. Proponuję wizytę u lekarza pierwszego kontaktu.

Pozdrawiam