Czy boreliozą można zarazić się poprzez pieszczoty?

Przepraszam, że jedno z tych dwu moich pytań pytań będzie dość szczegółowe, no ale cóż... Wg najnowszych badań okazuje się, że boreliozą można się zarazić poprzez seks (odsyłam tutaj: https://silesion.pl/borelioza-mozna-zakazic-sie-podczas-seksu-05-06-2017 ). I w związku z tym chciałem zapytać, czy w świetle najnowszych badań, boreliozą można się też zarazić 1) poprzez same głębokie pocałunki? 2) A także, czy mogę zarazić (mam boreliozę) kobietę, poprzez pieszczenie ustami i językiem jej intymnego miejsca?

Lek. Michał Lenard

Nie słyszałem o takich badaniach, ale szczerze mówiąc nie sądzę, aby taki sposób zarażenia był możliwy. Pozdrawiam!