Czy botoks jest skuteczny w walce z bruksizmem?

Dzien dobry,czy botoks jest skuteczny w walce z bruksizmem(zaciskaniem zebow),jesli przyczyna tkwi w w wadzie zgryzu i postawy?Pytam bo w moim wieku juz raczej nie da sie tego skorygowac zebym byla"prosta"pozdrawiam

W każdym wieku można ustabilizować zespól stawu krzyżowo biodrowego i przestać zaciskać zęby. W każdym wieku można poprawić zgryz, asymetrię czaszki i ćwiczeniami niwelować pozostałe zniekształcenia postawy. Toksyna botulinowa (jad kiełbasiany) może na chwilę zmniejszyć objawy przy okazji powodując namnożenie receptorów bólowych - po upływie pół roku pacjenci odczuwają większy ból. Pozdrawiam

Daje to stosunkowo krótki efekt , lepiej zadziałać przyczynowo, czyli zdiagnozować przyczynę zagryzania zębów (okazuję się ,że w świetle współczesnych badań dużo rzadziej jest to prawdziwy bruksizm).Proponuję skonsultować się z lekarzem zajmującym się okluzją i problemamui ze zgryzem , bo czasem , tylko nie wielka interwencja może w znaczący sposób pomóc