Czy brać kolejne opakowanie tabletek, gdy nie dostałam okresu w czasie przerwy?

Ostatnio wzięłam 2 opakowania tabletek pod rząd. Wczoraj powinnam dostać okres, gdyż zawsze ostatnią tabletkę biorę w środę i we wtorek mam okres, dzis jest środa a okresu brak. Jutro kolejne opakowanie zaczynam. Czy mam je brac? Proszę o szybką odpowiedź, pozdrawiam.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Podczas stosowania tabletek antykoncepcyjnych może wystąpić wiele działań niepożądanych, miedzy innymi skąpe krwawienia lub ich zupełny brak. Jeżeli w danym cyklu krwawienie w ogóle się nie pojawia, przed rozpoczęciem nowego opakowania należy wykonać test ciążowy. Jeśli wynik jest negatywny, należy rozpocząć nowe opakowanie w planowanym terminie.