Czy brać lek na stymulację owulacji, skoro jajeczkowanie występuje?

Witam serdecznie! Staram się z mężem o dziecko od roku, mam 31 lat. Wyniki hormonalne są u mnie w normie (prolaktyna, FSH, TSH, LH, progesteron na niższej granicy normy) kilka razy miałam monitorowany cykl i owulację, która była, pęcherzyk wzrastał i pękał. Ostatnio dostałam od lekarza receptę na luteinę w drugiej części cyklu, a w pierwszej C*** ( jakoś tak:)). Teraz mam 2 dzień cyklu, lek mam zacząć brać w 5 dniu cyklu do 9, ale mam wątpliwości, bo czytałam, że używa się go jak kobieta nie ma owulacji, boję się, że mogę sobie zaszkodzić i owulacji u mnie właśnie nie będzie albo będzie dużo pęcherzyków i porobią się torbiele... Na ulotce również przeczytałam, że pod wpływem C*** mogą rosnąc mięśniaki (a ja mam dwa małe około 1,5cm). Bardzo proszę o odpowiedź, czy powinnam brać ten lek od 5 dnia jak mi lekarz przepisał czy może się wstrzymać i brać po owulacji luteinę tylko? Pozdrawiam!

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Myślę, że powinna Pani jeszcze raz przedyskutować ze swoim lekarzem, dlaczego zalecił stymulację owulacji. On lepiej zna Pani uwarunkowania niż ja z samego Pani opisu. Wydaje się, że rzeczywiście nie ma sensu stosować leku w przypadku, gdy udokumentowano, że owulacje występują, szczególnie jeśli ma Pani regularne cykle miesiączkowe. W tej sytuacji wystarczające byłoby stosowanie progesteronu w drugiej fazie cyklu, czyli drugiego z przepisanych Pani preparatów.

Pozdrawiam serdecznie!