Czy brać lek przepisany na padaczkę?

Witam rezonans magnetyczny wyszedł dobrze a eeg wykryło niskonapieciowe czynnosc alfa 9hz i niskonapieciowe szybkie fale beta. Jedynie dolegliwosci to ostre bole glowy pojawily sie po porodzie cc i od tej pory przy zmianie pogody sa silne bardzo tak ze dretwieje mi twarz oko lzawi a bol jest nie do zniesienia. Mialam przepisany divascan ale po 8 miesiacach nie pomagal a dzis zostal mi przepisany depakine chrono 300 i jestem w szoku bo to jest na padaczke i nie wiem czy brac

Witam!
Leki p/padaczkowe mają specyficzne działanie przeciwbólowe, szczególnie w niektórych neuralgiach, nawet są tzw. "lekami z wyboru", czyli są zdecydowanie bardziej skuteczne od typowych leków p/bólowych. Podobne, ale nieco inne działanie wykazują niektóre leki p/depresyjne. Musi Pani zaufać swojemu lekarzowi - wie co robi.
Powodzenia
W. Łuczkowski.