Czy brak apetytu może być spowodowany lekiem Deprexolet?

Regularnie, od wielu już lat, biorę Deprexolet i Asertin. Po namowie lekarza, odstawiłem Deprexolet na 3 tyg. Po trzech tygodniach odstawienia wróciłem do Deprexoletu, jednak praktycznie nie mam apetytu, nie mogę patrzeć na jedzenie, mdli mnie itp. Czy objawy te są spowodowane powrotem do leku Deprexolet? Czy to minie?

Witam,

nie wiązałbym spadku apetytu z deprexoletem (mianseryną)- po mianserynie najczęściej występuje odwrotny problem- a więc wzrost apetytu i wagi ciała.
Rozważałbym ewentualnie przejściową interakcje z Asertinem (sertraliną)- jako efekt wzrostu poziomu serotoniny (która może powodować efekty nudności, które jednak ustepują)

pozdrawiam
lek. Seweryn Segiet
gabinetspectrum.pl

Witam,
Deprexolet jest jednym z leków, które znacząco zwiększają łaknienie u chorych. Dlatego wydaje mi się, że to mało prawdopodobne, by brak łaknienia był nim wywołany.
Pozdrawiam.