Czy brak bólu brzucha u osoby starającej się o dziecko jest dobra oznaką?

Witam, staram się z mężem o dziecko i zastanawiam się czy jestem w ciąży. Długość cyklu 27 dni, ostatnia miesiączka 26 luty. Według aplikacji owulacja wystąpiła 11 marca - dodam że zawsze cierpię z powodu silnego bólu a tym razem czułam ból tylko po przebudzeniu bardzo silny ale trwał może z godzinę. Także ta owulacja była zupełnie inna niż zawsze. Kochalismy się z mężem 6,7,9 marca. 13 marca miałam dziwne uczucie w podbrzuszu, jakby trochę podobne do miesiaczkowego ale nie takie samo. Czułam też jakby napięcie. Trwało to mniej więcej do 15 marca. Piersi mnie bolą jak co miesiąc tylko ból jest trochę inny i mam wrażenie że obwódki sutkowe są ciemniejsze. Mam mdłości i ogolnie czuje się osłabiona. Temperatura ok 37.1 tylko mierzyłam wczoraj - 16 marca. Utrzymuje mi się mleczny sluz. Najbardziej rano. W ciągu dnia mam wrażenie jakbym miesiączki dostała.Dodam jeszcze ze sluz płodny zaobserwowalam już 5 marca. Był jak białko z nitkami krwi. Proszę o jakąś odpowiedź bo ta niepewność jest straszna. Na test chyba za wcześnie.

Lek. Michał Lenard

Niestety jeszcze za wcześnie, żeby powiedzieć coś więcej. Sugeruję wykonać test ciążowy w dniu spodziewanej miesiączki, a w razie pozytywnego wyniku wykonać badanie b-HCG dla potwierdzenia ciąży. Pozdrawiam!