Czy brak drenu przy zapaleniu wyrostka z rozlaniem i ropnym wycieku jest błędem?

Nie założenie drenu przy zapaleniu w wyrostka z rozlaniem się na otrzewna(ropny wyrostek) jest błędem ?

Witam , nie jestem w stanie odpowiedzieć na to pytanie , gdyż nie widziałem stanu wyjściowego podczas operacji , przebiegu , zakresu ani efektu końcowego operacji!!! TRUDNO MI JEST GDYBAĆ!!! z.żurawski