Czy brak efektów odchudzania może być spowodowany stresem?

Witam, mam problem. Jestem pod okiem dietetyka oraz ćwiczę 4 razy w tyg. Odchudzam się już 7 tygodni, a moja waga spadła tylko o 1kg. Jednak największe zatłuszczenie mam na środku brzucha. Czy brak efektów może być spowodowany stresem? :( Nie mam pojęcia z czego wynika zatrzymanie redukcji

Dzień dobry,

przyczyn braku efektu odchudzania może być wiele, stąd trudno jednoznacznie ocenić jaki powód decyduje o tym u Pani. Może to być po prostu źle dobrana wartość energetyczna diety, mogą to być przyczyny zdrowotne (czy dietetyk przeanalizował wyniki badań?). Bez przeanalizowania różnych aspektów -- nie ma odpowiedzi na to pytanie. Stres wpływa na działanie całego organizmu i dlatego nie jest obojętny też w procesie odchudzania.

Pozdrawiam serdecznie,
Ewelina Gumiela

Witam Panią

Stres może być jedną z przyczyn braku oczekiwanych rezultatów diety. Jednak należy wykluczyć również inne czynniki niepowodzenia redukcji.

Dzień Dobry,

jeśli założymy, że dieta jest prawidłowo dobrana oraz przestrzega Pani jej zasad a nadal nie ma rezultatów, wtedy faktycznie możemy rozważyć inne przyczyny problemów z redukcją masy ciała. Nadmierny stres zwiększa poziom kortyzolu w naszym organizmie, co może przyczyniać się do nadmiernego rozkładu tkanki tłuszczowej w okolicach brzucha.

Pozdrawiam serdecznie,
mgr Natalia Główka
www.nutricus.pl