Czy brak erekcji może być spowodowany masturbacją?

Mam 20 lat, masturbuję się odkąd pamietam. Zacząłem to chyba robić w wieku 11 lat z rożną częstotliwością, często występowały wielomiesięczne przerwy od tej czynności.Niedawno zacząłem współżyć z partnerką. Nie czuję zadowolenia z seksu z nią, podczas stosunku często wypada mi penis.Tymczasem ona wydaje się być zadowolona z seksu ze mną ale martwi się czy mój brak spełnienia to jej wina. Domyślam się że mój brak pełnej erekcji i problem z odczuwaniem to efekt nadmiernej masturbacji.Czy to minie?

Dzień dobry!

Tak, zaburzenia erekcji i brak przyjemności ze współżycia może być spowodowany nawykami masturbacyjnymi, ale niekoniecznie - możliwe są też inne przyczyny. Konieczna jest dłuższa osobista rozmowa i większa ilość informacji.

Pozdrawiam!