Czy brak m mowy u dwulatki jest normalny?

Witam moja córka w czerwcu skończyła 2 lata i jescze nie mówi. Jedyne słowa to mama baba dziadzia lala tutu mniam... czy to normalne czy powinnam sie martwic? Z gory dziekuje za radę

Dzień dobry.
Według źródeł naukowych 2 letnie dziecko powinno wypowiadać około 200-300 słów i budować proste zdania. Pani Córeczka skończyła dwa lata i mówi zaledwie kilka słów. Radziłbym udać się z Dzieckiem na konsultację do logopedy specjalizującego się w diagnozie i terapii małych dzieci.

Z wyrazami szacunku.
Anna Tońska-Szyfelbein, neurologopeda, logopeda wczesnej interwencji, pedagog terapeuta, terapeuta dzieci z autyzmem
http://www.logo-ped.gda.pl

Witam
rozwój każdego dziecka przebiega bardzo indywidualnie, dlatego zalecałabym konsultację logopedyczną.
Dwuletnie dziecko powinno już komunikować się z otoczeniem za pomocą prostych, krótkich dwu, trzy - wyrazowych zdań, oczywiście niedoskonałych pod względem artykulacyjnym ze względu na słabo wykształcone narządy mowne, ale zrozumiałych nawet dla przypadkowego odbiorcy.
Ważne są tu też intencje komunikacyjne i zainteresowanie mową przez dziecko. Jednak, żeby to wszystko zbadać niezbędna jest konsultacja logopedyczna, która albo rozwieje Pani obawy, albo dostarczy informacji na temat zabaw i ćwiczeń stymulujących rozwój mowy.
Pozdrawiam