Czy brak masturbacji wpływa na poziom testosteronu?

Czy całkowite powstrzymanie się od masturbacji, może wpłynąć na zbyt wysoki poziom testosteronu ( poziom w którym mogą zacząć wypadać włosy) czy raczej będzie to poziom wysoki, ale bezpieczny i jak najbardziej w normie?

Dzień dobry.

Jedne z najbardziej aktualnych badań naukowych wykazały, że masturbacja nie ma większego wpływu na poziom testosteronu w ustroju w krótkim czasie.
Jednak całkowite powstrzymanie się od tego rodzaju aktywności seksualnej prowadzi do podwyższenia poziomu testosteronu, który po kilku tygodniach normuje się.
W związku z tym autoerotyzm nieznacznie wpływa na stężenie męskich hormonów płciowych w organizmie.

Testosteron nie musi mieć wpływu na wypadanie włosów. Zależy to od tego, czy mieszki włosowe danej osoby są wrażliwe na działanie DHT(dihydrotestosteronu), w który przekształca się męski hormon płciowy. DHT ma wielokrotnie silniejsze działanie od samego testosteronu. Jeśli mieszki włosowe są czułe na ten związek, wytwarzają znacznie słabsze, krótsze i cieńsze kosmyki.

Jeśli pojawiają się jakiekolwiek wątpliwości czy pytania wówczas proponuję skorzystać z wizyty u lekarza.

Dariusz Pysz-Waberski
Psychoonkolog, Seksuolog, Chemik
www.nadżycie.pl

Masturbacja nie wpływa znacząco na poziom testosteronu. Niektórzy twierdzą, że powstrzymywanie się od aktywności seksualnej prowadzi do wzrostu jego poziomu, jednak nie zostało to potwierdzone rzetelnymi badaniami. Jeśli jest Pan zaniepokojony ewentualnym nadmiarem, może Pan wykonać proste badanie laboratoryjne (krwi). Pozdrawiam serdecznie.

https://terapiaslomka.wordpress.com/