Czy brak miesiączki może być spowodowany torbielą jajnika?

Witam, mam 22 lata. Cykl między ostatnią a przed ostatnią miesiączka trwał 36 dni. Test ciążowy był robiony wynik negatywny. Byłam u ginekologa stwierdził, że mam małego torbiela na jajniku. W tym miesiącu cykl już trwa 37 dni, okresu dalej brak. Test ciążowy robiłam, wynik był negatywny. Czy przez tą torbiel okres mi się spóźnia?

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuje oznaczyć poziom beta hcg i udac się do lekarza ginekologa ponownie