Czy brak miesiączki oraz bóle piersi i zaparacia oznaczają ciążę?

Witam, mam 22 lata. Zaczęła mi się spóźniać miesiączka, bolą mnie jajniki oraz piersi, czasami nie mogę się nawet dotknąć. Nie zdziwiłoby mnie to, gdyby nie fakt, że od jakiegoś tygodnia występują u mnie zaparcia. Dodam, że kochamy się bez zabezpieczenia. Bardzo proszę o odpowiedź.

22 LAT ponad rok temu

Lek. Monika Szafarowska

Witam.
Ból brzucha oraz tkliwość piersi mogą być związane zarówno ze zbliżającą się miesiączką, jak i z wczesną ciążą. Opóźniająca się miesiączka może mieć wiele przyczyn, ale z racji tego, że jest Pani osobą współżyjącą bez zabezpieczenia, w celu rozwiania wątpliwości proponuję wykonać test ciążowy z moczu.
Pozdrawiam.