Czy brak miesiączki świadczy o ciąży?

Dzień dobry. Mam poważny problem. Byłam w 3 tygodniu ciąży, ale na początku kwietnia poroniłam. Później dostałam zapalenia macicy i brałam różne leki. Teraz powinnam dostać 15 maja okres i nadal go nie mam. Lekarz przepisał mi L****** ** na wywołanie okresu i zaczęłam od dzisiaj brać - czy to pomoże? 9 maja uprawiałam stosunek z chłopakiem, z zabezpieczeniem, ale boje się, że zaszłam w ciążę, bo często oddaje mocz, boli mnie brzuch i piersi. Robiłam wczoraj test i wyszedł negatywny. Czy mam powtórzyć test i czy mogę być w ciąży? Proszę o radę, bo nie wiem, co mam robić.
ponad rok temu

Witam,

Brak miesiączki niemal wyklucza prawdopodobieństwo zajścia w ciążę. Objawy, o których Pani wspomina, należą do tzw. subiektywnych, co oznacza iż na ich podstawie nie można rozpoznać ciąży. Ponadto są niecharakterystyczne. Nierzadko ich odczuwanie może wywołać samo intensywne myślenie czy pragnienie zajścia w ciążę.

Pozdrawiam