Czy brak okresu, ból jajników i piersi oznacza, że moja dziewczyna jest w ciąży?

Witam. Mojej dziewczynie spóźnia się okres już 10 dni, a zazwyczaj ma to punktualnie. Ostatnio uprawialismy seks ok 20 dni temu ona wtedy była dzień przed dniami plodnymi. Robiliśmy to prezerwatywie ale nie doszedłem w niej. Teraz jej spóźnia sie okres, bolą ją jajniki i piersi. Czy mozliwe jest to żeby była w ciąży? Dodam że ma ona 18 lat i 3 dni przed ostatnim okresem wróciła z Grecji

Lek. Paweł Szadkowski

Istnieje prawdopodobieństwo ciąży. Warto wykonać test ciążowy, a w razie dodatniego wyniku wykonać badanie bHCG z krwi i udać się do ginekologa.