Czy brak okresu może być powodem poważnej choroby?

Witam, Od 2 lat biorę tabletki antykoncepcyjne. Nigdy nie miałam większych problemów z okresem i jestem świadoma faktu, że podczas zażywania tabletek jest on znikomy. Jednakże ostatnio przez dwa miesiące nie mam w ogóle okresu. Ciążę wykluczam. Czy w tym przypadku powinnam zrobić jakieś badania? Martwi mnie ten fakt a czytałam, że brak okresu może być powodem wielu poważnych chorób, tylko jak jest w przypadku gdy zażywa się tabletki? Pozdrawiam

Lek. Tomasz Budlewski

a jakie dokładnie są stosowane tabletki i jak długo? wskazana kontrola i ginekologa.