Czy brak okresu może być spowodowany zaburzeniami hormonalnymi po ciąży biochemicznej?

Witam, poprzedni cykl zakończył się ciążą biochemiczną. W tym cyklu okres się spóźnia 4 dni, beta HCG wynosi 4,4, piersi są obolałe i od czasu do czasu odczuwam lekkie bóle podbrzusza. Dzień przed spodziewanym terminem okresu wystąpiło niewielkie plamienie, w dniu dzisiejszym (4 dzień opóźnienia) też występuje plamienie. Jako że badanie krwi wyklucza ciążę to czy brak okresu może być spowodowany zaburzeniami hormonalnymi po ciąży biochemicznej? Nigdy wcześniej nie było takich opóźnień.

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczna ponowna wizyta u lekarza ginekologa i wykluczenie ciąży pozamacicznej