Czy brak okresu po odstawieniu antykoncepcji może oznaczać ciążę?

Piątego stycznia dostałam okres po odstawieniu antykoncepcji Y***. Okres był krótki 3 dni i mały. Okres spóźnia mi się około 8 dni. Czy w tym czasie po okresie mogłam zajść w ciążę? Kochałam się codziennie prawie, po skończonym okresie do dziś. Proszę o fachową odpowiedź.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!

Jeżeli odstawiła Pani preparat hormonalny przed 5 stycznia, a następnie prowadziła Pani aktywne życie seksualne bez stosowania zabezpieczenia, jak najbardziej istnieje ryzyko ciąży. Brak miesiączki może wynikać jednak także ze zmian hormonalnych, do jakich dochodzi po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych.
Proszę jednak wykonać test ciążowy. Powinien być wiarygodny mniej więcej około 10-14 dni po stosunku. Jeżeli dwukrotnie wynik będzie negatywny, proszę skonsultować się ze specjalistą ginekologiem.