Czy brak okresu świadczy o mojej ciąży?

W grudniu jakoś w okresie świat Bożego narodzenia współżyłam ze swoim chłopakiem. Byłam wtedy na tabletkach antykoncepcyjnych i pamietam ze zapomniałam chyba raz o 1 tabletce z tamtego blistry ale wydaje mi sie ze nie było to ani 7 dni przed ani 7 dni po stosunku . Skonczylam te opak w styczniu chyba koło 9 stycz? dostalam krwawienie kilka dni pózniej i nie zaczelam nowego opak. Od odstawienia tabletek juz nie współżyłam. Do dzisiaj (28 luty) nie mam okresu czy to normalne?czy mogę być w ciąży?

Lek. Katarzyna Szymczak

Nie można wykluczyć ciąży, ale brak okresu może też wynikać z odstawienia antykoncepcji i hormonalnych zawirowań, sugeruję wizytę u ginekologa.
Pozdrawiam