Czy brak okresu zawsze oznacza ciążę?

Witam!
Bardzo proszę o odpowiedź! Mam niecałe 26 lat. Mam dość nieregularne cykle miesiączkowe, prowadzę też dość nieregularny styl życia (studia i praca), jednak okres nigdy nie spóźniał mi się dłużej niż dwa tygodnie. W grudniu, sześć dni po pojawieniu się krwawienia, dość porządnie się przeziębiłam i przyjmowałam przez tydzień antybiotyki (******). Po trzech tygodniach od krwawienia przez kilka dni z rzędu, kochaliśmy się z mężem bez zabezpieczenia. Powinnam była dostać okres prawie 3 tygodnie temu (zakładając, że okres trwa 4 tygodnie - zdarzają mi się regularne cykle), jednak do tej pory się nie pojawił.
Czuję się bardzo dobrze, nie mam mdłości czy nadmiernego apetytu (tzn. ja zawsze dużo jem i to się nie zmieniło). Czy spóźniający się tak długo okres może być skutkiem ciąży czy po prostu przeziębienia i zażywania leków?
Z góry bardzo dziękuję za odpowiedź!

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam serdecznie!

Antybiotyki ani infekcja nie powinny mieć dużego wpływu na opóźnienie miesiączki. Pojedyncze zaburzenia cyklu miesiączkowego, nawet dość znaczne, mogą występować sporadycznie u każdej zdrowej kobiety. Jeżeli Pani miesiączka spóźnia się trzy tygodnie i nie wie Pani czy to ciąża, to najwyższy czas wykonać test ciążowy.

Polecam artykuł o testach ciążowych na naszym portalu: http://abcantykoncepcja.pl/test-ciazowy-0

Pozdrawiam serdecznie!