Czy brak pęcherzyka może oznaczać ciążę pozamaciczną?

Witam, mam cykle co 25 dni, przez 4 dni miałam okres od 10 czerwca a w lipcu spóźnił mi się 5 dni, czyli tez miałam 10 lipca. Po 2 tygodniach zrobiłam beta HCG i wyszło 1880, ale nie widać pęcherzyka. Czy to oznacza ciążę pozamaciczną? Zaznaczę jeszcze, że mam plamienia.

Lek. Magdalena Szymańska

Dzień dobry!

Po pojedynczym pomiarze beta HCG trudno jest stwierdzić czy jest to ciąża pozamaciczna.
Należy wykonać kolejne pomiary by ocenić poziom wzrostu beta HCG. W zależności od jego poziomów, przyrostu i badania obrazowego można stwierdzić czy ciąża rozwija się w prawidłowym miejscu.

Uważam, że najlepiej jest udać się na wizytę do ginekologa w celu wykonania badania usg.

Pozdrawiam!