Czy brak pełnej świadomości jest związany z niedotlenieniem mózgu?

Bardzo proszę o pomoc, mój tato ma 59lat został przyjęty do szpitala z powodu duszności i braku tlenu, zabrano go do szpitala i na kardiologii wykryto ostre zapalenie Płoc, potrzebował respiratora bo nie mógł sam oddychać oraz został wprowadzony w spiaczke farmakologiczna lekarze mówili że jest stan zagrożenia życia pierwsze przebudzenie okazało się nieskuteczne ponieważ klucil się z respiratorem dopiero za trzecim razem się udało miał niedotlenienie mózgu nie wiem jak długo po kilku dniach został przewieziony na oddział wewnętrzny i tam stan fizyczny się poprawił ale jest bardzo ciężko że stanem psychicznym rozmawia ze mną normalnie a za chwilę mówi o czymś czego zupełnie nie było i nie ma raz ma świadomość raz nie co to może oznaczać proszę o jakomkolwiek pomoc

Lek. Tomasz Budlewski

Być może są to zmiany które wynikają z niedotlenienia lecz konieczna jest dalsza diagnostyka proszę kierowca się zaleceniami lekarza prowadzącego