Czy brak poprawy leczenia przepukliny rozworu przełykowego może oznaczać nerwicę żołądka?

Witam.Ponad dwa lata temu zdiagnozowano u mnie przepukline rozworu przełykowego pomimo leczenia się w tym kierunku leki odpowiednia dieta nic nie pomaga.Nie mam żadnych objawów do tej choroby tylko uczucie ciężkości,pełności w żołądku,okolicy brzucha którego od początku nie mogę zwalczyć i bardzo mi to dokucza w życiu codziennym.Badania mam wszystkie w normie.Kolejna gastroskopie wykazała wrzody,nadzerki oczywiście leki dieta były stostowane.Ale dalej borykam się z tym problemem.Zastanawiam się nad nerwicą żołądka,problem z jelitami. Bardzo dziękuję za odpowiedź.Pozdrawiam.

Witam!
Przy tzw. refluksie i problemach jelitowo gastrycznych czynnik emocjonalny odgrywa niebagatelną, często główną przyczynę chorobową i przy leczeniu musi być brany pod uwagę. Skoro nie wyszło leczenie "choroby somatycznej", trzeba spróbować leczenia zaburzeń nerwicowych.
Powodzenia
W. Łuczkowski.