Czy brak przerwy między opakowaniami tabletek antykoncepcyjnych wpływa na ich skuteczność?

Witam! Biorę tabletki antykoncepcyjne Femodene od dwóch lat. Teraz jestem w trakcie drugiego połączonego opakowania, czyli wzięłam drugie opakowanie bez przerwy. Ile tabletek z tego drugiego opakowania muszę wziąć? Po ilu tabletkach z drugiego opakowania antykoncepcja będzie zachowana?

Witam!

W sytuacji rozpoczęcia drugiego opakowania tabletek antykoncepcyjnych bez 7-dniowej przerwy na krwawienie ochrona antykoncepcja jest ciągła. Oznacza to, że nie dochodzi do obniżenia skuteczności ochrony antykoncepcyjnej przez cały okres stosowanie drugiego opakowania. Drugie opakowanie należy dokończyć (regularne zażycie wszystkich tabletek), a następnie powinna nastąpić 7 dniowa przerwa na krwawienie. Jeśli tabletki są przyjmowane regularnie to okres przerwy między opakowaniami jest również czasem pełnej ochrony antykoncepcyjnej. Do zmniejszenia ochrony antykoncepcyjnej (wg zaleceń na czas 7 dni) może dojść po pominięciu dowolnej tabletki z opakowania. Pozdrawiam serdecznie!