Czy brak snu i zmiany wagi oznacza groźną chorobę?

Witam. Czy jeśli dużo jem, (praktycznie wszystko co jest) i nie tyje, waga ciągle stoj mi w miejscu, nie mogę spać po nocach, a jak usne to na chwilkę i zaraz obudzę się mokry jak bym wyszedł z pod prysznica to czy oznacza to cos groźnego?

Dzień dobry. Wykonanie podstawowych badań może wskazać kierunek poszukiwania przyczyn po stronie medycznej. Jeżeli okaże się, że wszystko jest w porządku, zachęcam Pana również do konsultacji z psychologiem. Być może jest to pańska reakcja na stres, podwyższony poziom lęku itp. Psycholog określi przyczyny i da pomocne wskazówki. Pozdrawiam.