Czy brak szczytowania wynika z picia alkoholu?

Od czego tu zaczac, mam 24 lata, ostatnio odbylem swoj pierwszy stosunek z zapoznana partnerka, problem w tym, ze nie moglem szczytowac( nie moglem wytrysnac)czy to jest wina czestego masturbowania sie( masturbuje sie w dosc specyficzny sposob ocierajac sie o podloge)? Dodam, ze pale papierosy i tamtej nocy bylem pod znacznym wplywem alkoholu, nie wiem co robic, czy to jest jednorazowa sytuacja, czy to moze cos innego? Prosze o pomoc.

Dzień dobry. Alkohol często opóźnia, a nawet blokuje wytrysk, ale jest to pułapka tego narkotyku, bo potem to działanie spada, a dołączają się alkoholowe problemy ze wzwodem.
Gdy się ma stała partnerkę, to należy zaprzestać/bardzo ograniczyć zachowania autoerotyczne (masturbacja, pornografia), aby wdrukowane nieoptymalne zachowania "automatyczne" stopniowo wygasiły się.
Palenie papierosów jest nader skuteczną metodą nabycia zaburzeń
wzwodu.
Warto zauważyć, że incydentalne "mniej udane kontakty" mają się prawo zdarzyć każdemu.
Zachęcam do zdrowszego trybu życia i uwzględnienia podanych powyżej sugestii.
Przypuszczam, że nie będzie potrzeby poszukiwania pomocy lekarskiej.
Na wszelki wypadek warto wiedzieć, że w Lublinie przyjmuje doświadczony lekarz seksuolog dr K.Bojar.
Pozdrawiam. JW, Poznań. 2/18 seksuologia.com blog.