Czy brak tarczycy zagraża ciąży?

Witam. Jestem w 15 tygodnou ciazy i cierpie na niedoczynnosc tarczycy. Jestem po całkowitym jej usunieciu i przyjmuje euthyrox 175 po zwiekszeniu przez ginekologa po wyniku tsh (9,57,) moje tsh wynosi aktualnie 0,367 a ft4 32,17 czy gt4 zagraza jakos ciazy? Jest znacznie podwyzszone

Lek. Michał Lenard

Sugeruję wizytę u ginekologa, który zlecił Pani euthyrox. Wyregulowanie gospodarki hormonów tarczycy jest szczególnie ważne w ciąży, ponieważ te hormony wpływają na rozwój płodu. Najprawdopodobniej konieczne będzie zmniejszenie dawki leku. Pozdrawiam!