Czy brak tego zastrzyku podczas pierwszego plamienia mógł mieć wpływ na poronienie?

W jestem po poronieniu w 8 tyg. ciąży ( pierwsza ciąża). Miałam wcześniej plamienie po którym został mi przepisane leki duphastnPodczas drugiego plamienia okazało się że ciąża jest obumarła.Dopiero w szpitalu dowiedział się ze związku z moją grupa krwi B- a ojciec B przy każdym plamieniu powinnam otrzymać zastrzyk z immunoglobulina. Czy brak tego zastrzyku podczas pierwszego plamienia mógł mieć wpływ na poronienie? Podczas usg płód był otoczony krwią z jakiego powodu mogła pojawić się krew?

Lek. Tomasz Budlewski

Lek ten podaje się ok poronieniu po porodzie a co do plemienia pierwsze słyszę