Czy brak utraty wagi ma związek z piciem alkoholu?

40 lat. Mężczyzna. Waga 80 kg. Przez 3 miesiące ubyło 8 kg. Codzienna gimnastyka 30 min. Bieganie 30 min. Ostatni posiłek gldz. 18. W zasadzie brak słodyczy. Parę razy w tygodniu dwie lampki białego wina wieczorem. Cukier na czczo niestety 115. To wina alkoholu?

Alkohol to puste kcal, zatem nie wpływa pozytywnie na odchudzanie. Kaloryczność przedstawia się następująco:
Wino białe wytrawne 120 ml – 80 kcal
Wino białe półwytrawne 120 ml – 90 kcal
Wino białe słodkie 120 ml – 110 kcal
Kilka razy w tygodniu to zdecydowanie za dużo.

Pozdrawiam serdecznie,
Paulina Roziewska
proziewska@gmail.com
http://dietetyka-medyczna.pl/