Czy brązowa wydzielina z piersi oznacza nowotwór?

Mam 17 lat i anoreksję. Od tygodnia z prawego sutka wydobywa mi się brązowawa wydzielina, w minimalnych ilościach. Mój lekarz domowy stwierdził, że nie powinnam się przejmować, że to prawdopodobnie przez zmiany hormonalne. Czy to może być rak?

17 LAT ponad rok temu

Witam serdecznie!

Rak piersi w tym wieku to bardzo mało prawdopodobne rozpoznanie. W przypadku anoreksji dochodzi do różnych zaburzeń hormonalnych w organizmie, min. dotyczacych hormonów płciowych, co może być przyczyną wycieku. Nie znam niestety dokładnie Twojego wywiadu chorobowego. Myślę, że powinnaś się udać do ginekologa, który zbada Cię i w razie konieczności zaleci dokładniejsze badania - np. z krwi lub USG piersi.

Pozdrawiam serdecznie.