Czy brązowe plamienia na początku ciąży są normalne?

Witam, mam takie pytanie: we wtorek byłam u lekarza ginekologa, miesiączka spóźnia mi się 4 tyg., bolą mnie piersi i dół brzucha. Pani doktor stwierdziła, że to może być początek ciąży, gdyż mam powiększoną macicę. Za dwa tyg. dopiero mam USG potwierdzające. Mam niewielkie brązowe plamienia i martwi mnie to :( - czy to normalne na początku ciąży? Ile mogą trwać? Nie zagraża to dziecku? Bardzo proszę o odpowiedź.

Witam!

Po pierwsze powinna Pani potwierdzić, czy jest w ciąży. W tym celu najlepiej wykonać badanie poziomu hCG we krwi w laboratorium.

Plamienia dość często pojawiają się we wczesnej ciąży. Zwykle nie są groźne. Mogą jednak oznaczać, że Pani organizm jest przeciążony (np. narażony na zbyt duży wysiłek fizyczny lub stres) lub za małe stężenie progesteronu (hormonu odpowiedzialnego za podtrzymanie ciąży). O plamieniach powinna Pani poinformować lekarza ginekologa, który stwierdzi, czy mogą zagrażać dziecku i czy konieczne jest stosowanie leków.