Czy brązowe plamienia po porodzie to miesiączka?

Witam!

Mam 22 lata i jestem 4 miesiące po porodzie, nie karmiłam piersią. Przed porodem miałam nieregularne miesiączki, nigdy nie brałam tabletek antykoncepcyjnych. Pierwszą miesiączkę po porodzie dostałam 1 stycznia i trwała 7 dni, a teraz od 5 dni mam ciemnobrązowe plamienia, a dziś są obfitsze, nic mnie przy tym nie boli. O czym mogą świadczyć te plamienia? Czy to może być miesiączka?
Proszę o szybką odpowiedz, bo się martwię.
Z góry dziękuję i pozdrawiam!

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!
Trudno ocenić jednoznacznie, czy doświadcza Pani obecnie menstruacji. Sytuacja ta wymaga obserwacji przez kolejne kilka miesięcy. Myślę jednak, że są to plamienia poprzedzające miesiączkę i związane z przejściowymi zaburzeniami hormonalnymi po ciąży i porodzie lub tymi samymi zaburzeniami, które miała Pani już przed ciążą.
Jeśli okaże się, że plamienia poprzedzają miesiączkę i problem będzie powtarzał się w kolejnych cyklach, konieczna może być konsultacja ginekologiczna i diagnostyka hormonalna.
Pozdrawiam serdecznie!