Czy brązowe plamienie w ciąży jest groźne?

Witam!
Mam 25 lat i jestem w 8 tyg. ciąży. To moja pierwsza ciąża. Mam czasem takie brunatne upławy, czy to zagraża mojej ciąży (zaznaczę, że mam nadżerkę) i jeszcze jedno, czy po stosunku z partnerem, mając nadżerkę, mogą pojawić się takie upławy.
Dopiero za tydzień mam wizytę u lekarza, czy mam się tym niepokoić.
Dziękuję za odpowiedź.

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!

Każde dodatkowe plamienie w ciąży, szczególnie wczesnej, wymaga konsultacji lekarza. Brązowe plamienia są charakterystyczne przy problemach z nadżerkami. Pojawiają się często po stosunku seksualnym na skutek przerwania ciągłości błony śluzowej. Nie można wykluczyć, że plamienie jest związane bezpośrednio z ciążą. W celu rozwiania wątpliwości co do przyczyny, powinna Pani skonsultować się z lekarzem prowadzącym ciążę.