Czy brązowy śluz jest oznaką ciąży?

Witam,
27 sierpnia miałam okres, trwał około 4 dni, tydzień po nim zauważyłam brązowy śluz i mam go do tej pory. Po okresie kochałam się z moim mężem, nie wiem co może oznaczać taki śluz, nigdy wcześniej tak nie miałam, może ciążę?

Staramy się o dziecko od roku, ale testu jeszcze nie robiłam, nie chcę się zrazić, bo wykonuję je co miesiąc i nic, ale teraz ten śluz mnie zaskoczył, czy to może być oznaką ciąży, czy problemem z hormonami?

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!
Wydzielina, o której Pani pisze, pojawiła się nieco za wcześnie, by przypuszczać, że mogło to być krwawienie implantacyjne (związane z zagnieżdżaniem się zarodka). Prędzej można by się spodziewać, że była ona związana z owulacją.
Krwawienie owulacyjne nie powinno jednak trwać dłużej niż 2 dni. Możliwe, że rozpoczynają się u Pani zaburzenia hormonalne, ale jeśli sytuacja nie powtórzy się w kolejnych cyklach, to nie powinna się Pani tym w ogóle niepokoić.
Radzę się więc obserwować, a swoją drogą wykonać test ciążowy, jeśli w przewidywanym terminie nie wystąpi miesiączka. Przyczyną krwawień śródcyklicznych może też być nadżerka szyjki macicy, polip, mięśniak lub torbiel jajnika. Może to ocenić lekarz ginekolog w badaniu.

Pozdrawiam!