Czy brązowy śluz to objaw nadchodzącego okresu?

Witam!
Od 2 dni występuje u mnie brązowy śluz. Nigdy mój partner się we mnie nie spuścił, tylko ostatnio doszło, że wszedł we mnie, ale oczywiście bez spuszczenia się. Nie wiem czy jestem w ciąży, czy po prostu jest to objaw nadchodzącego okresu?

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!
Od 2 dni występuje u mnie brązowy śluz. Nigdy mój partner się we mnie nie spuścił, tylko ostatnio doszło, że wszedł we mnie, ale oczywiście bez spuszczenia się. Nie wiem czy jestem w ciąży, czy po prostu jest to objaw nadchodzącego okresu?

Witam!
Szansa na zajście w ciążę w opisanej przez Panią sytuacji jest bardzo niewielka. Jeśli jednak miesiączka nie pojawi się w spodziewanym terminie, proszę wykonać test ciążowy. Brązowa wydzielina z dróg rodnych może poprzedzać miesiączkę, ale często objaw taki związany jest z zaburzeniami hormonalnymi (niedomoga lutealna czyli niewydolność ciałka żółtego, związana ze zmniejszonym stężeniem we krwi progesteronu w drugiej fazie cyklu). Może być również objawem nadżerki szyjki macicy, polipa czy też mięśniaków macicy. Jeśli sytuacja będzie powtarzać się w kolejnych cyklach, konieczna będzie wizyta u lekarza ginekologa, który zbada Pani i ewentualnie skieruje na badania hormonalne.
Pozdrawiam serdecznie!