Czy brzydkie zszycie krocza może mieć wpływ na kondycję pochwy?

Witam. Przy naturalnym porodzie miałam zastosowane cięcie krocza. Teoretycznie Było ono zszyte nićmi rozpuszczalnymi, jedynie skóra miała być szyta nićmi do zdjęcia. Po zdjęciu szwów w szpitalu dalej odczuwałam ciągniecie i supełki w kroczu; udałam się na konsultacje do ginekologa który stwierdził ze w dzisiejszych czasach nie używa się już nici nierozpuszczalnych do szycia krocza i ze jest bardzo złe szycie. Wyjął mi jeszcze kilka szwów a po paru dniach podczas kąpieli wyczułam nici, których nie jestem w stanie wyciągnąć (ciągnę ale nie ruszają się). Zanim pójdę na 3 kontrole proszę o odpowiedz- czy to normalne ze po miesiącu od porodu dalej znajduja się tam nici? Czy standardem są teraz szwy rozpuszczalne? Czy brzydkie zszycie krocza może mieć wpływ na kondycję pochwy? Dziękuje za pomoc

Lek. Tomasz Budlewski

odpowiedzi na wszystkie Pani pytania można ująć "to zależy" to że były zastosowane takie a nie inne szwy/nici zależało zapewne od warunków tzw anatomicznych powstałych po cięciu, być może lekarz zdecydował iż takie nici będą lepsze niż rozpuszczalne. o do wpływu na pochwę raczej nie powinno być - do oceny przez ginekologa.