Czy bulgotanie w żołądku może być objawem nawrotu Helicobacter Pyroli?

Witam. Trzy miesiące temu miałam nudności i ucisk żołądka. Lekarz na podstawie testu z apteki stwierdził że to helicobacter pyroli. Antybiotyk brałam 8 dni. Później czułam nadal się źle. Przez 8 tyg brałam emmanere. Po skończeniu emmanery miałam gastroskopie i czułam się w miarę dobrze. Ale jakieś parę dni po gastro, na którym wyszło że wszystko jest ok zaczęłam od nowa mieć dziwne dolegliwości. Bulgotania w żołądku i jelitach. Dziwny kolor i konsystencja stolica. Morfologia wychodzi Ok, nie mam stanu zapalnego we krwi. Czy to może być nawrót bakterii, czy po prostu tak jest po leczeniu tej bakterii i trzeba cierpliwości? Proszę o radę bo tak mnie meczy i fizycznie i psychicznie moja dolegliwość. J

Lek. Michał Lenard

Na podstawie nawrotu objawów nie można potwierdzić nawrotu infekcji Helicobacter pylori. Konieczne będzie pozostawanie pod opieką gastrologa i stosowanie się do jego zaleceń. Pozdrawiam!