Czy Calperos może być stosowany przy szpiczaku?

Mój tata (75 lat) zmarł na szpiczaka, codziennie zażywał 6 tabletek Calperos 1000. Po śmierci taty przeczytałam ulotkę leku, że nie można go brać przy szpiczaku. Cały czas się zastanawiam, czy Calperos mógł zaszkodzić tacie? bo dostarczał dodatkowego wapnia, którego tata i tak miał za dużo w organizmie z powodu hiperkalcemii.

Lek. Paweł Szadkowski

Rzeczywiście tata nie powinien przyjmować tego leku przy swojej chorobie, ale ciężko teraz stwierdzić, czy to w jakiś znaczący sposób zaszkodziło tacie.