Czy carbamazepinum osłabia skuteczność tabletek antykoncepcyjnych?

Brałam, Finlepsin 200 retard w dawce 100 mg na dobę przez okres dwóch lat na neuralgię.. W czwartek zaczęłam wieczorem antykoncepcje hormonalną , a rano brałam ostatni raz Finlepsin. Czy tabletki są skuteczne, czy carbamazepinum jeszcze utrzymuje sie w organiżmie i osłabia działanie tabletek.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Lek może zmniejszać skuteczność działania hormonalnych środków antykoncepcyjnych, dlatego kobiety w wieku rozrodczym powinny rozważyć stosowanie innych metod antykoncepcji podczas leczenia.