Czy cellulit może być spowodowany nadmiarem wody w organizmie?

Witam mam 21 lat jestem szczupła poniekąd ważne 60 kg mam 170 wzrostu i mam cellulit !widoczny na udach pod kapłanami na łydkach mniej ale jest !mam dość duże łydki oraz masywne kolana.Czy to może być efekt nadmiaru wody ? Ponieważ gdy odzywam się zdrowo ,pije dużo herbaty zielonej staje się on mnie widoczny a z rana jest jakaś tragedia na nogach jest bardzo widoczny .malo tego mam duzo pajaczkow oraz kilka rozstepow.Dodam że biorę leki na serce metocard. Ź góry dziękuję

Dzień dobry,

jeżeli nie jest Pani aktywna fizycznie to cellulit ma prawo się pojawiać. Jedyna skuteczna walka to chociażby niewielka ilość regularnej aktywności fizycznej ( głównie kończ dolnych).

Pozdrawiam
Joanna Wardenga

witam,

podczas walki z cellulitem niezbędna jest zdrowa dieta, odpowiednia ilość wypijanej wody oraz aktywność fizyczna. Proszę pić przynajmniej 2 litry czystej wody oraz odżywiać się zdrowo i regularnie.
Jeżeli miałaby Pani problem z ustaleniem prawidłowego jadłospisu zachęcam do kontaktu, chętnie pomogę.
kontakt: tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Joanna Wasiluk
dietetyk