Czy Chlorprothixen można brać z Hydroxyzyne?

Witam, moje dziecko ma zaburzenia zachowania, niedawno psych. zdiagnoz. autyzm atypowy. Bierze chlorprothixen 3, 2,3tbl.ale widzialam slaba pprawe, nadal agresja. Na swa odpowiedzialn. podalam mu hydroxyzyne i wydajemi sie poprawa, bojesie o tym pow. lekarzowi, proszr mipow. Czy te leki mozna brac razem. Beata.

Lek. Paweł Szadkowski

Przy połączeniu tych dwóch leków może ulec nasileniu ich wzajemne działanie hamujące na OUN. Dlatego ważny jest dobór odpowiednich dawek leków, żeby "nie przesadzić" i nie zaszkodzić dziecku. Proszę powiedzieć o tym lekarzowi, nie bać się, opisać poprawę po Hydroksyzynie. Lekarz prowadzący na pewno lepiej zna dziecko i pomoże dobrać odpowiednie dawki, ewentualnie wprowadzi inne leczenie.